Yeşil Işık Akademi - Bianca Boya | Kalitenin Rengi

Yeşil Işık Akademi


Yeşil Işık Akademi Belgelendirme Eğitim Hizmetleri Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Bianca Boya arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 12UY0057-3/01 Isı Yalıtımcısı, 11UY0023-3/02 İnşaat Boyacısı ve 16UY0253-2/00 İnşaat İşçisi branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Bianca Boya; Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 12UY0057-3/01 Isı Yalıtımcısı, 11UY0023-3/02 İnşaat Boyacısı ve 16UY0253-2/00 İnşaat İşçisi branşlarında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliğinin kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Bianca Boya; 12UY0057-3/01 Isı Yalıtımcısı, 11UY0023-3/02 İnşaat Boyacısı ve 16UY0253-2/00 İnşaat İşçisi branşlarında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Üretici Firma İş Birliği Protokolü (MYK) teşvikler kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Bianca Boya; TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Yeşil Işık Akademi Belgelendirme Eğitim Hizmetleri Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için Üretici Firma İş Birliği Protokolü imzalamıştır. MYK belgesi sınavları Yeşil Işık Akademi Belgelendirme Eğitim Hizmetleri Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımızın ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde ve çift dilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi
Bianca Boya
WhatsApp mesajı gönder