Asya Belgelendirme Ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. - Bianca Boya | Kalitenin Rengi

Asya Belgelendirme Ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.


Orkim Ortaklar Boya Sanayi Ve Pazarlama Anonim Şirketi ile Asya Belgelendirme Ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Orkim Ortaklar Boya Sanayi Ve Pazarlama Anonim Şirketi Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 16UY0253-2 İnşaat İşçisi, Ulusal yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki inşaat işçiliği kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini, inşaat ustalarının nitelikli iş bulabilmelerini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir.

Orkim Ortaklar Boya Sanayi Ve Pazarlama Anonim Şirketi; 11UY0023-3 İnşaat Boyacısı, 16UY0253-2 İnşaat İşçisi, Ulusal yeterliliğinde faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir. İşbirliği kapsamında, inşaat ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için BİANCA Boya ve Yapı Kimyasalları TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş ASYA Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır.

MYK Belgesi sınavları ASYA Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesini almaya hak kazanacaklardır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri çift dilde üretilmekte olup Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.


Detaylı bilgi için ASYA Belgelendirme İletişim
Telefon:
(532) 307 49 59
(216) 577 20 26

E-posta:
info@asyabelgelendirme.com

Bianca Boya
WhatsApp mesajı gönder